Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Інструменти та приспосіблення.

Художня ковка достатньо трудомісткий процес, для якого необхідні особливі інструменти.
наковальня Наковальня (ковадло) - специфічне приспосіблення на якому проходять майже всі етапи роботи. Найпоширенішим видом являється однороге ковадло. Ріг зручний для гнуття металу, а спеціальний отвір на ковадлі дозволяє кріпити пристрої для складнорельєфного кування. Ковадло ідеально підходить, як для гарячої, так і для холодної ковки.
Зазвичай ковадло міцно закріплюється милицями на невисокому дубовому опецьку. Його вага може бути 50 кг і більше - залежно від характеру художнього кування й величини оброблюваних деталей.
Другим за важливістю інструментом є молоток. Молотки діляться на 2 види. Ручник-молоток вагою 0.5-1.5 кг використовується в основному при невеликих поковках. Робоча частина - плоска, верхня - закруглена або загострена (у вигляді тупого зубила). Верхня і нижня частини гартуються. Довжина ручки 300-400 мм. Крім того, ручник використовують і для вказівки місця, по якому молотобоєць битиме кувалдою.
Кувалда-молот вагою від 2 до 8 кг є основним інструментом коваля. Обидва кінці кувалди плоскі. Коваль-молотобоєць під час роботи тримає кувалду обома руками.
Крім цих основних інструментів, які застосовуються і для звичайного кування, існує ряд спеціального інструмента, без якого художня ковка просто неможлива.

Шперакі - маленькі пристосування, що вставляються в отвори в ковадлі. На шперакі вибивають і правляться різні елементи візерунка та ін.
Гладилка. За допомогою цього інструменту можна вирівнювати поверхню поковки, а також видаляти з неї сліди ударів. Гладилка, в залежності від виду робіт, буває 12x12 - 30x30 мм, а її ретельно відшліфована голівка має напівкруглу або плоску форму.
Зубила і підсічки. На відміну від зубил, що вживаються слюсарями, вони мають дерев'яні ручки. Форма ножа в зубила може бути різною, саме від неї залежать функціональні можливості самого зубила. Наприклад, якщо необхідно вирізувати криволінійні ковані елементи, то використовують ніж, що має кривизну. Для подовжнього або поперечного вирубування краще використовувати зубило з прямим ножем. Якщо ви працюєте із зігнутою заготівкою і необхідно вирізувати деталь по контурі, що згинається, то для цієї мети застосовується зубило із фасонним ножем. Підсічку вставляють в отвір в ковадлі. Деталь кладуть між підсічкою і зубилом та розрубують ударом кувалди по зубилу. Насічку роблять на майданчику ковадла, а розруб пластини — біля основи рогу, щоб уникнути псування зубила.
Пробійники і пуансони. Ці інструменти використовуються для вибивання в заготовках заглиблень, отворів або прорізів. Для пробиття отворів служать пробійники, вони можуть мати всілякі перетини — круглі, еліпсовидні, квадратні, прямокутні - і в основному застосовуються при роботі з невеликими деталями. Пуансони частіше використовують для вирізування орнаменту при декоративному куванні. х
Кліщі. Ковальські кліщі діляться на 2 групи: основні, які використовуються для виймання поковки з вогню і її утримання, та допоміжні, що використовуються для перенесення, по приміщенню. Основні кліщі можуть мати різну форму губок – пристосування для утримування деталі. Губки можуть бути плоскими, круглими і т. п. Форма губок підбирається за формою деталі.
Обжимки (матриці). Інструмент використовується для надання заготівці певної форми: прямокутної, циліндричної, багатогранної та ін. Обжимки мають верхню і нижню частини, котрі можуть бути як з`єднаними між собою, так і окремо. Верхня насаджується на дерев'яну ручку, нижня закріплюється в отворі ковадла.
Крім того, для художнього кування часто використовують формувальні плити з різними поглибленнями і отворами, що дозволяють отримувати декоративні елементи кування. А для створення фігурних елементів з тонкої бляхи або заліза вирізують шаблони, що дозволяють отримувати ті самі квіти, пелюстки і дивовижні фігурки.


   інші статті:
Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (24.09.2011)
Переглядів: 4834 | Теги: статті про ковку, облаштування кузні, ковані вироби, інструменти для кузні, ковані вироби Бучач, художня ковка, приспосіблення для кузні | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]