Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Історія художньої ковки.

Художня ковка - це найбільш розпоширений спосіб художньої обробки металу. Багато тисяч років людина робить і використовує ковані вироби. Навіть в нашому 21 столітті - столітті високих технологій важко придумати що-небудь гарніше і надійніше за ковані брами, решітки, огорожі і т. д. Якраз це поєднання естетики і міцності "маталічного мережива" позволило цьому ремеслу не тільки пережити століття, але й повернути собі заслужену популярність.

Термін художня ковка часто звязаний із ковальською справою. Залізо, порівняно із іншими металами, важче піддається обробці і для отримання потрібної форми його необхідно розігрівати до температури біля 1000 °С.

Ще в часи Київськой Русі ковалі майстерно кували із заліза предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, інструменти, зброю та ін. Всі ці вироби призначалися для практичного використання, а тому вони робилися добротно, добре відповідали своїм функціям. У повну силу художні можливості заліза розкрилися пізніше: в XVII-XVIII столітті.

Віконні отвори закривалися ажурними кованими гратами, парки і сади оформлялися майстерно зробленими кованими огорожами, кованими воротами.
Багато оформлені залізні двері з елементами художнього кування прикрашали храми, палаци, в будівництві яких брали участь майстри багатьох видів ремесел.
У 17 столітті художнє кування часто використовується для виконання огорож садиб, садів, особняків, церковних дворів. Своєрідність художніх рішень, яка досягається ковкою, зберігає інтерес до неї і в XIX столітті.

Якщо для литва малюнок і розробку всієї декорації робив архітектор, то ковка завжди розраховувалася на творче варіювання і доопрацювання деталей ковалем.
Працьовитість, фантазія, майстерність і винахідливість, відмінне володіння технологією кування, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні ковані витвори мистецтва, безмежно великого і прекрасного світу кованого металлу.

В XX столітті на зміну художньої ковки прийшли зварні конструкції, що пов'язане з розвитком прокатного і штампувального виробництв,  ковка ставала простіша.

Проте, відродження художньої ковки для сучасного мистецтва має величезне значення.

В даний час популярність кованих виробів зростає. Прикрашати будинок, сад, квартиру, офіс ковкою стало дуже популярним у заможних людей. Ніщо не може так підкреслити індивідуальність квартири, будинку, саду, як по-справжньому красива і стильна ковка. Саме художня ковка є одним з останніх "живих" ремесел, що збереглися в нашому час - час стандартних виробів, що виробляються масовим тиражем.
   інші статті:

Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (07.08.2011)
Переглядів: 2095 | Теги: статті про ковку, історія ковальства, ковані вироби, ковані вироби Бучач, художня ковка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]