Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Види художньої ковки.

Метал можна плавити, заливати у форму, штампувати, волочити, гнути, скручувати, кувати, чеканити і так далі. З нього можна отримувати високоякісні ковані вироби. Художнє кування виконується ударами молота по холодній або заздалегідь нагрітій заготівці (холодне або гаряче кування). Заготівка під ударами молота деформується без розривів і тріщин лише тоді, коли вона виконана з ковкого металу, тобто металу, що володіє певною мірою в'язкості, пластичності і текучості.

Холодне кування в художній обробці металу зустрічається рідко, в основному в ювелірній справі, оскільки метал під дією ударів швидко втрачає пластичність, ущільнюється, набуває «наклепання» і для подальшої обробки вимагає відпалу.

Гаряче кування широко застосовується для виготовлення різних кованих виробів – хвірток, огорож, камінного приладдя, козирків, грат, світильників, сходів, вітражів, альтанок, меблів, предметів інтер'єру і так далі.

Також розрізняють вільне кування, при якому форму вирібу придають хаотично здійснюваними ударами, і кування в штампах, де потрібну форму отримують втискуванням матеріалів в металеву форму, так звану "штампом". Залежно від способу роботи кування може бути ручним або машинним. Дрібні вироби коваль виготовляє вручну на ковадлі, а для обробки більших заготовок застосовує молот.

Велика частина роботи в художньому куванні виконується вручну; металу надають потрібну форму послідовними ударами молотка чи кувалди. Ручне кування – робота дуже важка, копітка, вимагаюча вправності. Проте, вірні своїй справі ковалі, так само як і останні художники, більш всього люблять свою справу. Найвищою винагородою для них є упевненість, що вони добре роблять свою справу, - бо, перш за все, їх твори, як відомо ще з античних часів, є найміцнішими пам'ятниками.
   інші статті:


Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (14.08.2011)
Переглядів: 2671 | Теги: статті про ковку, гаряча ковка, холодна ковка, ковані вироби, ковані вироби Бучач, художня ковка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]