Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Витяжка металу.

Витяжка металу.

   Призначення операції - збільшення довжини заготовки за рахунок зменшення площини її поперечного січення. Іншими словами витяжку використовують у тому випадку, коли необхідно витягнути металічну заготовку в довжину. Витяжку проводять на наковальні ручником або спеціальним молотком.
   Якщо коваль працює в парі з молотобійцем, то для витяжки використовують спеціальний молоток із заокругленим клиноподібним бойком. По ходу операції молотобоєць вдаряє кувалдою по задку молотка. При цьому коваль після кожного удару молотобійця вздовж заготовки. В результаті чого заготовка стає вся в поперечних вм'ятинах. З кожним новим поглибленням проходить збільшення довжини заготовки. Чим сильніші удари кувалди, тим глибші поперечні вм'ятини і тим більша довжини заготовки.
   В кінці процесу витяжки на заготовці залишаються поперечні поглиблення, які необхідно вирівняти за допомогою гладилки. Молотобоєць наносить удари по бійку гладилки, при цьому коваль поступово переміщує гладилку вздовж заготовки до тих пір, поки її поверхня не стане гладкою. Кінцеве вирівнювання витяжної заготовки проводять після вистигання заготовки плоским бойком ручника.
   Витяжка з переходами використовується в тих випадках, коли є велика різниця між розмірами поперечного січення вихідної та потрібної заготовки. В даному вимадку витяжка проводиться в кілька етапів. Щоб надати заготовці потрібної форми, під час витяжки її кантують - повертають навколо повздовжної осі на 30°, 45° або 90°. Для отримання циліндричної заготовки із квадратної зручніше спочатку провести кілька витяжок, а потім положити заготовку одним ребром на наковальню, вдарити молотком по протилежному ребрі та прокувати заготовку по всій довжині. Після цього заготовку вкладають на сусіднє ребро і виконують аналогічні дії. В результаті отримуємо заготовку з восьмигранним січенням, який при допомозі обжимок та інших інструментів придають циліндричну форму.
   Витяжка на оправці використовується для збільшення довжини пустої заготовки (труби) за рахунок зменшення товщини її стінок. В якості оправки може виступати круглий пруток потрібного діаметра, хоча краще проводити витяжку на злегка конічній оправці, з якої буде легше зняти витягнуту заготовку. Витяжку на оправці виконують в 2 етапи: спочатку заготовку витягують частими ударами молота і кувалди, постійно повертаючи кругом своєї осі, прогладжують в круглих обжимках потрібного діаметру. При витяжці на квадратній оправці заготовку кантують на 90°.
   Розкатка призначена для збільшення діаметру кільцевої заготовки шляхом витяжки стінок смуги. Розкатку проводять на конічному розі за допомогою кувалди. Закінчують розкатку розгладжуванням.
   Розгонка - одна із різновидностей витяжки, при якій потрібно збільшити площину заготовки за рахунок її висоти. Іншими словами розгонка використовується в тих випадках, коли необхідно виготовити пластину із заготовки більшого січення. Розгонку проводять в двох напрямах від середньої лінії до країв заготовки. Послідовно проводячи удари молотом, формують широку ребристу поверхню бажаних розмірів і товщини. На завершення поверхню заготовки вирівнюють гладилками.
  


   інші статті:


Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (12.03.2012)
Переглядів: 2347 | Теги: ковані вироби, розкатка, технологія кування, статті про ковку, витяжка металу, розгонка | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]