П`ятниця, 29.11.2024, 00:40
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Реєстрація | Вхід
Мій сайт
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [12]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія художньої ковки.

Художня ковка - це найбільш розпоширений спосіб художньої обробки металу. Багато тисяч років людина робить і використовує ковані вироби. Навіть в нашому 21 столітті - столітті високих технологій важко придумати що-небудь гарніше і надійніше за ковані брами, решітки, огорожі і т. д. Якраз це поєднання естетики і міцності "маталічного мережива" позволило цьому ремеслу не тільки пережити століття, але й повернути собі заслужену популярність.

Термін художня ковка часто звязаний із ковальською справою. Залізо, порівняно із іншими металами, важче піддається обробці і для отримання потрібної форми його необхідно розігрівати до температури біля 1000 °С.

Ще в часи Київськой Русі ковалі майстерно кували із заліза предмети побуту, сільськогосподарські знаряддя, інструменти, зброю та ін. Всі ці вироби призначалися для практичного використання, а тому вони робилися добротно, добре відповідали своїм функціям. У повну силу художні можливості заліза розкрилися пізніше: в XVII-XVIII столітті.

Віконні отвори закривалися ажурними кованими гратами, парки і сади оформлялися майстерно зробленими кованими огорожами, кованими воротами.
Багато оформлені залізні двері з елементами художнього кування прикрашали храми, палаци, в будівництві яких брали участь майстри багатьох видів ремесел.
У 17 столітті художнє кування часто використовується для виконання огорож садиб, садів, особняків, церковних дворів. Своєрідність художніх рішень, яка досягається ковкою, зберігає інтерес до неї і в XIX столітті.

Якщо для литва малюнок і розробку всієї декорації робив архітектор, то ковка завжди розраховувалася на творче варіювання і доопрацювання деталей ковалем.
Працьовитість, фантазія, майстерність і винахідливість, відмінне володіння технологією кування, прекрасне знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні ковані витвори мистецтва, безмежно великого і прекрасного світу кованого металлу.

В XX столітті на зміну художньої ковки прийшли зварні конструкції, що пов'язане з розвитком прокатного і штампувального виробництв,  ковка ставала простіша.

Проте, відродження художньої ковки для сучасного мистецтва має величезне значення.

В даний час популярність кованих виробів зростає. Прикрашати будинок, сад, квартиру, офіс ковкою стало дуже популярним у заможних людей. Ніщо не може так підкреслити індивідуальність квартири, будинку, саду, як по-справжньому красива і стильна ковка. Саме художня ковка є одним з останніх "живих" ремесел, що збереглися в нашому час - час стандартних виробів, що виробляються масовим тиражем.




   інші статті:

Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (07.08.2011)
Переглядів: 2909 | Теги: статті про ковку, історія ковальства, ковані вироби, ковані вироби Бучач, художня ковка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024 | Конструктор сайтів - uCoz