Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Технологія ковки.

Технологія кування.

    Під час технологічної обробки (кування) металу проходить ковзання зерен одних відносно інших, в результаті чого вони розтягуються в напрямку текучості металу. Величина зерна до кінця деформації залежить від його температури в кінці кування - чим вона вища, тим більші зерна і тим кращі механічні властивості металу.

   Більшість металів кують в нагрітому стані, так як під дією високих температур метал стає більш пластичним і піддатливим. Технологічна обробка металу включає в себе кілька основних операцій і багато прийомів, розроблених на їх основі. Вибір того чи іншого прийому залежить від властивостей конкретного металу, розмірів і форми заготівки, наявності інструментів, а також визначається художніми замислами коваля.

   Основні операції кування:
  - витяжка;
  - осадка;
  - рубка;
  - вибивання отворів;
  - гнуття;
  - торсування.
   В роботі з листовим металом використовують виколотку, діфовку, формовку, а також такі види декоративної обробки поверхні як чеканка і просічка.
   Перед тим як приступати до кування виробу, необхідно скласти точне конструктивне креслення. Наявність креслення дозволяє досить точно визначити:
   - масу матеріалу, включаючи відхід матеріалу на обсічку (до 20-30%) і на угар (2-3% на кожний нагрів і 1,5-2% на кожний підігрів);
   - найбільш прийнятні операції кування;
   - способи з'єднання частин виробу;
   - набір інструментів, необхідних для втілення виробу в металі.
   Ще на етапі виготовлення ескізу, потрібно врахувати технологічні особливості кування і уникати нехарактерних для неї форм і конфігурацій. Особливо, ковалеві-початківцю, необхідно уникати деталей із великими перепадами в розмірах і пересіченя циліндричних деталей.


   інші статті:


Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (12.03.2012)
Переглядів: 2238 | Теги: ковані вироби, технологія кування, статті про ковку | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]