Пошук

Меню сайту

Гостьова книга
Брами
Хвірточки
Огорожі
Перила
Балконні перила
Дашки
Віконні решітки
Підставки для вазонків
Інтер'єр
Інше

Форма входу

Реклама

Тут

може

бути

Ваша

Реклама!

Вітання

Статистика

 


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Теги

Категорії розділу

Головна » Статті » Мої статті

Облаштування кузні
Кузня для художньої ковки - це приміщення з обладнанням для проведення ковальських робіт.
малюнок кузні    В ній знаходиться ковальське горно, наковальня і допоміжні ковальські інструменти. Крім того бак із холодною водою, а також інші пристосування, необхідні для виготовлення кованих виробів.
   Оптимальні розміри кузні - не меньше 40 кв м. Та для роботи із невеликими виробами, достатньо приміщення площиною біля 16 кв м.
   Приміщення, в якому знаходиться кузня, має бути світлим і мати високу стелю та витяжну винтиляцію. Стіни повинні бути цегляними. Підлога земляною, бетонною, камяною або цегляною. При можливості нехай це буде не одне, а кілька приміщень: художня студія, кімната для складальних робіт і власне кузня (де стоїть горно і наковальня).
   Горно - основний пристрій коваля - встановлюють як найдальше від вхідних дверей. Бажано його так встановити, щоб до нього можна було підійти із любої із трьох сторін. Це особливо важливо при виготовленні великих деталей.
   На відстані 1,5-2 м від ковальського горна, приблизно на одному рівні із ним, закріплюють стаціонарну наковальню. Конічний ріг наковальні розташовують з лівої сторони від коваля, який стоїть лицем до наковальні між нею і горном.
   Рядом із горном ставлять 30-40 літровий бак із холодною водою. Вода призначена для охолодження металу, а також на випадок пожару. Для підтримання температури води на одному рівні, бак на 2/3 повинен знаходитись у землі.

   Ковальські інструменти розкладають на спеціальному металічному столі висотою 50-70 см від рівня підлоги. Найбільш зручний стіл із 2-ма поличками, на верхній із яких розташовують найбільш вживаний інструмент.
   Ще також у кузні повинні бути тиски, які кріпляться на верстаку та точило, встановити котре бажано біля стіни. Недалеко від горна розташовують ящик для зберігання вугілля.     інші статті:


Категорія: Мої статті | Додав: fabrovero (24.09.2011)
Переглядів: 5646 | Теги: ковані вироби Бучач, ковані вироби, статті про ковку, облаштування кузні, художня ковка | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]